Bàsquet

El Sènior B aconsegueix sumar tres victòries en els tres primers partits

CB Sitges. Eix

CB Sitges. Eix

C.C. Segona  masculí - fase regular – grup 03B

Bàsquet Sitges – La Guixeta  

F.Albaladejo, J.Bustos, O.Camprubi, N.Guillen, J.Mateo, M.Perez, A.Ruiz, V.Siriaco, A.Miguelsanz , M.Gosalvez, N.Velasco, Omar Thiam.

Entrenador: Balta i Núria    Delegat: Pep Camprubí

Jornada de DESCANS.

El proper dissabte dia 1 de maig a les 18:00 hores, el Bàsquet Sitges rep a Pins Vens al Bàsquet Pratenc 1 - Lisant

 

C.T. Sènior A masculí - fase regular – grup 02A

Bàsquet Sitges “B”    72
Bàsquet Sant Sadurní    40   

Deivis 4, Nogales 3, Villar 4, Sánchez 4, Piñero 18, Porras 7, Emde 6, Baig 3, Vicente 8, Marimon 12 i Almirall 3.
.
Entrenador: Galdric Bover

Parcials:   20-12   17-9   16-5   19-14

El Sènior B aconsegueix sumar tres victòries en els tres primers partits.

Els sitgetans van anar de menys a més davant d'un Sant Sadurní que no va parar de competir en cap moment. Al primer període l'encert des de la línia de tres punts, quatre triples, marcava la diferència i donava aire als locals que no acabaven d'atacar bé la defensa del Sant Sadurní. Al segon quart els jugadors del sènior B van fer una passa endavant i aconseguien distanciar-se d'uns visitants que plantejaven alternatives defensives en zona i també pressionaven tot el camp per aconseguir robar pilotes i no despenjar-se en el marcador. Tot i això el Sitges va seguir fent el seu joc, aconseguint un avantatge de setze punts al descans, 37-21.

Al tercer període els sitgetans no es van deixar sorprendre i gràcies a una molt bona defensa, deixaven els visitants amb només cinc punts anotats en deu minuts, parcial de 16-5. Als últims deu minuts, els dos equip van afluixar i els atacs van predominar per davant de les defenses. Partit ben treballat pels locals i resultat final 72-40.

El proper partit del sènior “B” serà el dia 9 a les 17:30 hores a la pista el Bàsquet Sant Sadurní

 

C.C. Sots 21 masculí – Preferent – fase regular – grup 05

Bàsquet Sitges     52   
C.B. Castellbisbal Groc    57
   
P.Massana 2, D.Arjona 7, D.Hurtado 5, N.Bellmonte 11, M.Gosalvez, P.Motjer, P.Cabezas 7, A.Valera, H.Mata 8, A.Bielsa, M.Bielsa 2, I.Ramirez 10.

Entrenador: Edu Piñero i Jordi Mateo    Delegat: Xavier Masana

Parcials:   18-8   11-22   9-12   14-15

El proper partit del sots 21 serà el dia 9 de maig a les 13:15 hores a la pista del C.B. Castellbisbal Groc.


C.C. Junior “A”  masculí – nivell A – fase previa – grup 09
Basquet Sitges “A”             

M. López, M. Rubí, Oriol, Jordi, Karim, Lukai, Alain, Sergi, Pau, Fernando, M. Bernat, Antonio.

Entrenador: Jordi Mateo     Delegat: Aleix Ruiz

Jornada de DESCANS.

El proper dissabte dia 1 de maig a les 12:00 hores, el Bàsquet Sitges rep a Pins Vens al  C.B. Sant Andreu Groc

 

C.T. Cadet “A” masculí promoció – segona fase- nivell A – grup 06

Bàsquet Sitges “A”    45
Bàsquet Ribes     70

J.Prat, L.Mayoral, L.Chimeno, B.Reinon, C.Alemany, J.Gene, M.Guell, A.Morales, V.Muñoz, M.Cañadas, O.Miro-Lopez.

Entrenador: Balta i Álvaro Molina     Delegat: J.A. Prat

El proper partit el dissabte dia 8 de maig a les 9:00 hores, a la pista del Catalana Occident Manresa Vermell

 

C.T. Cadet “B” masculí promoció – segona fase- nivell B – grup 14

Bàsquet Samà Vilanova CMC   40
Bàsquet Sitges “B”    78

J.Garrigo, D.Ying, P.Velasco, L.Serrano, D.Fernandez, D.Ayllon, J.Olivella, J.Jornet, B.Mateo, E.Joven, E, Mateo, J.Dolera.

Entrenador: N.Velasco i A. Molina    Delegat: N.Joven

El proper partit el dissabte dia 8 de maig a les 16:15 hores, desplaçament a la pista del Serra S.E. Casal Vilafranca Negre.

 

C.T. Cadet “C” masculí promoció – segona fase- nivell C – grup 05

Bàsquet Sitges “C”    20
C.B. Castelldefels 2005    86

I.Gimenez, B.Zaragoza, G.Martin, M.de la Vega, A.Dotor, A.Malochleb, M.Delgado, G.Garcia, C.Sanchez, S.Sanguineti, H.Alcala, A.Peguera, J.M.Soria, DVazquez.

Entrenador: G.Franco, A.Ibañez,  N.Bellmonte    Delegat: E.Sanguineti

El proper partit el diumenge dia 9 de maig a les 10:15 hores, desplaçament a la pista del Serra S.E. Casal Vilafranca Vermell.

 

C.T. Infantil masculí promoció – segona fase- nivell C – grup 04

Bàsquet Sitges “A”    33
Don Relax – C.B. Igualada “B”   77   

G.Peraire, P.Ayllon, D.Griffiths, T.Montserrat, A.Serrano, A.Fericgla, M.Gasull, L.Cabezas, A.Olivier, P.Revers, D.Ying.

Entrenador: O.Camprubi i A.Valera    Delegat: A.Ayllon.

El proper partit el dissabte dia 8 de maig  a les 9:00 hores, el Bàsquet Sitges rep a Pins Vens al C.B. Esparreguera Verd.

 

C.T. Pre- Infantil masculí promoció – segona fase- nivell B – grup 03

Bàsquet Sitges “A”    17
C.B. Esparreguera Negre   67

G.Rubi, D.Chimeno, H.Escabias, J.Jimenez, E.de la Vega, M.Luc, M.Kotov, H.González, F.Santevas, A.Freixenet, D.Ayensa, S.Garcia, D. Raventós, M.Giovando, B.Blanco.

Entrenador: M.Emde i A.Miguelsanz    Delegat: V.Petrich

El proper partit el dissabte dia 8 de maig a les 16:00 hores, desplaçament a la pista del CNB Vilanova Verd – AKO.

 

C.T. Mini masculí promoció – segona fase- nivell C – grup 04

Bàsquet Samà Vilanova MMA   74
Bàsquet Sitges “A”    61

A.Batlle, M.Valera, Marc Valera, M.Cabezas, D.Luc, A.Almendros, A.Ferrer, R.Suja, A.López-Feliu, E.Vidal, O.Llop, I.Martinez, J.Muñoz, A.Baccone.

Entrenador: N.Gil i B.Arrive    Delegat: A.Vidal

El proper partit el dissabte dia 8 de maig a les 9:00 hores, desplaçament a la pista del Club Bàsquet Martorell.

 

C.T. Pre-Mini masculí promoció – segona fase- nivell C – grup 04

BC Sant Joan Despí “B”    20
Bàsquet Sitges “A”    70

A.Cardenete, P.Escalera, G.Tor, V.Cejas, M.Mestres, D.Plamadeala, V.Anghel, P.Gerbeau, S.Novas, N.Almog, T.Ivorra.

Entrenador: G.Franco i J.E.Piñero    Delegat: J.J.Cara

El proper partit el dissabte dia 8 de maig a les 12:00 hores, el Bàsquet Sitges rep a Pins Vens al C.E.B. Pallejà

 

Escobol SUD – 2021- grup 02

Bàsquet Sitges - Blanc

Gerard López, Julen Amores, Marcos Amores, Pablo Rucandio, Marina Gil, Teo Pons, Nil Felipe, Roc Simó, Pedro Molina, Evghenie Plamadeala, Cinto Camps, Kiara Bilali, Mohsine Hamaimi, Lucas Nagera.

Entrenador: Elena, Dori i Martin

Descans

El proper del dia 8 de maig, a les 9:00 hores, desplaçament a la pista del CB Gavà baby’s 13-14

 

Escobol SUD – 2021- grup 01

Bàsquet Sitges - Verd

David Almog, Lorenzo Cejas, Valentina Alcaraz, Queralt Ortega, Tomàs Morales, Axel López, Biel Layola, Cylian Elias, Pau Pascual, Arnau Corella, Victor Garcia, Claudia Mussons, Nil Barberan.

Entrenador: Elena, Dori i Martin

El proper partit el dissabte dia 15 de maig a les 10:30 hores, desplaçament a la pista del Serveis Mèdics Penedès S.E. Casal Vilafranca escola.


C.T. Sènior A femení - fase previa – grup 06B

Bàsquet Sitges – La Oca   

B.Arrive, M.Reigosa, C.Miro, E.Camprubi, B.Flores, M.Muntada, L.Nogal, A.Roig, M.Herrero, O.Gutierrez, J.López, C.Arrufat, M.Granja.

Entrenador: Ignasi Vicente     Delegada: Esther Aldehuela

DESCANS

El proper partit del sènior  serà el dia 2 de maig a les 16.00 hores, amb desplaçament a la pista del BF Castelldefels B

 

C.T. Sots 21femení – nivell B – fase regular – grup 02A

Bàsquet Sitges – La Oca       

A.Gonzalez, G.Marcos, I.Perez, B.Salvat, J.Luguera, A.Rodriguez, X.Santin, M.Mestres, M.Prat, H.Blade, D.Granados, M.Martorell, N.Gil.

Entrenadors:  Martin Emde i Hamzah Baiz   Delegad: 

DESCANS

El proper partit el diumenge dia 2 de maig a les 11:00 hores, desplaçament a la pista del Orlandai.

 

C.T. Cadet femení promoció – segona fase- nivell A – grup 04

Bàsquet Sitges    

L.Flores, L.Jimenez, J.Masana, M.Ayllon, A.Pareja, J.Sánchez, L.Serrano, G.Ruiz, C.Castellanos, A.Camprubi, A.Vivancos, A.Sánchez, A.Simon, A.Martorell, J.Sánchez

Entrenador:  Galdric Bover    Delegad:  Martina Granja

Proper partir DESCANS

 

C.T. Infantil femení promoció – segona fase- nivell B – grup 05

C.B. Santpedor     70
Bàsquet Sitges     52

A.Bermudez, N.Prieto, A.Ferre, M.Lopez, R.Gil, I.Sanchez, A.Eguia, A.Subiranas, A.Arjona, X.Vendrell, V.Corts, S. Horner, T.Venturas, L.Suja, J.Velasco.

Entrenadora:  Clara Miro    Delegad:  Antonio Sánchez

El proper partit el dissabte dia 8 de maig a les 10:30 hores, el Bàsquet Sitges rep a Pins Vens al C.B. Castellbisbal Lila.

 

C.T. Mini femení promoció – segona fase- nivell C – grup 02

C.E. Xamba Taronja    48
Bàsquet Sitges     17

Y.Uzcategui, A.Subiranas, A.Layola, S.Macias, G.Carretero, F.Mila, S.Gil, S.Eguia, S.Gonzàlez, J.Carreras, S.Dembele.

Entrenadors: J.E.Piñero, Ona i Belen    Delegad:  Pedro Gil

El proper partit el dissabte dia 8 de maig a les 10:30 hores, el Bàsquet Sitges rep a Pins Vens al BBA Femení 2009

Pots rebre al teu correu electrònic tots els articles d'opinió amb el nostre butlletí diari de titulars o amb el nostre butlletí setmanal. Inscriu-t'hi de manera gratuïta ara!





També et pot interessar

SEGUEIX-NOS

Si voleu rebre per e-mail les notícies de la setmana i la millor agenda cultural del cap setmana, apunteu-vos als nostres butlletins.

Butlletins gratuïts Subscriu-te ara!